Los-vet weterynaria - logo

Od 9.11 przychodnia czynna jest w poniedziałki, środy, czwartki i piątki od 10:00 do 19:00.
We wtorki od 10:00 do 18.00, w soboty od 10:00 do 12:00, w niedziele i święta zamknięte.
W przychodni przyjmować też będzie lek. wet. Ania Buczek.


Ze względu na koronawirusa prosimy o zakładanie maseczek.
Wszystkie zmiany godzin przyjęć na bieżąco są ogłaszane na facebooku.
Przyjmujemy pacjentów wcześniej umówionych na konkretną godzinę!!! Wizyty należy umawiać telefonicznie, smsem lub poprzez facebooka.
Proszę umawiać wizyty telefonicznie w godzinach 13.00 do 19.00

Czytelnia

Przygotowanie pacjenta do zabiegu ze znieczuleniem ogólnym.

Stan zdrowia Państwa pacjenta często wymaga przeprowadzenia przez lekarza weterynarii badania, zabiegu kosmetycznego lub chirurgicznego w znieczuleniu ogólnym. Należy pamiętać, iż mimo dużej wiedzy, nowoczesnych metod diagnozowania, leczenia i znieczulenia, w każdym przypadku istnieje pewne ryzyko związane z przeprowadzeniem nawet rutynowego zabiegu. Dlatego też ważne jest odpowiednie przygotowanie zwierzęcia do zabiegu w znieczuleniu ogólnym, w celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia komplikacji.
Pełny żołądek stanowi dodatkowe obciążenie układu krążenia, może opóźniać efekty działania znieczulenia, a ponadto nasila wymioty, będące skutkiem ubocznym przy stosowaniu środków sedacyjnych. Może wtedy dojść do zaaspirowania zwróconej treści do płuc, co jest przyczyną ciężkich komplikacji. Przed planowanymi zabiegami zaleca się głodówkę przez 12 do 24 godzin, w zależności od wykonywanego zabiegu. Należy zapewnić dostęp do wady do 2 godzin przed planowanym zabiegiem. Głodówka nie może być stosowana u królików i gryzoni ze względu na szybką przemianę materii i inne trawienie w przewodzie pokarmowym.
Przed planowanym zabiegiem należy też unikać intensywnego wysiłku fizycznego, natomiast wskazany jest spacer w celu załatwienia potrzeb fizjologicznych.

Wybudzanie ze znieczulenia.

Po przeprowadzonym zabiegu jeszcze przez kilka do kilkunastu godzin funkcjonowanie organizmu jest upośledzone. W okresie wybudzania się , zwierzęta wykazują nadmierną wrażliwość na bodźce zewnętrzne (hałas, światło). Również temperatura ciała ulega obniżeniu. Z tych powodów ważne jest zapewnienie zwierzęciu spokoju i ciepła.
Podczas wybudzania najpierw powraca świadomość, a dopiero później zwierzę zaczyna kontrolować swoje ruchy. Dlatego tez należy pupilowi przygotować legowisko na podłodze, tak by zapobiec urazom. Często przy wybudzani zwierzęta piszczą , skomlą, stękają. Jest to reakcja na stres i na obniżoną świadomość, a nie oznaka bólu, gdyż po zabiegach podawane są leki przeciwbólowe.

Żywienie po zabiegach.

Po zabiegach należy najpierw wprowadzać wodę, a po kilkunastu godzinach pokarmy. Najlepiej niewielki porcje lekkostrawnego jedzenia. Po zabiegach na przewodzie pokarmowym (żołądek, jelita) przez pierwsze 24 godziny nie podajemy również żadnych płynów doustnie. Wodę zaczynamy zwykle podawać po około 30 godzinach od zabiegu, a półpłynne jedzenie po 48 – 60 godzinach po zabiegu.